ul. Bytomska 14,  42-600 Tarnowskie Góry
+48 660 622 661
centrumprotezciala@gmail.com
Ogólnopolskie Centrum Protetyki Ciała
jesteśmy po to by odbudować realistycznie to co zabrała choroba.
OCPC pomaga pacjentom w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Czasem choroba zostawia stały ślad na naszym ciele. Tak właśnie dzieje się w przypadku nowotworu żuchwy, piersi, twarzy. Kiedy lekarze nie mogą odbudować z własnych tkanek ciała brakującego elementy wtedy wkracza protetyka ciała.
Skontaktuj się z nami!
Protezy ucha
Epiteza to struktura protetyczna stosowana do rekonstrukcji utraconych elementów twarzy. Niestety, niewielu ludzi dotkniętych deformacjami spowodowanymi przez nowotwór, nieudany zabieg chirurgiczny lub uraz wie o możliwości zrekonstruowania brakujących elementów i z tego powodu samodzielne zmaga się ze swoim problemem. Tymczasem dobrze wykonana i osadzona epiteza to sposób na zyskanie społecznej akceptacji i powrót do normalnego życia.
Etapy tworzenia epitezy przedstawiają się następująco:

1. Skanowanie twarzy pacjenta – to jeden z najważniejszych elementów tworzenia epitezy. Od jakości jego wykonania i wierności odwzorowanego oryginału oblicza zależy jakość i precyzja wykonania samej protezy.

2. Wykonanie modelu i zaprezentowanie go pacjentowi.

3. Wykonanie właściwej epitezy z uwzględnieniem priorytetu, jakim jest jak najwierniejsze odtworzenie nie tylko kształtu uzupełnienia, ale również jego cech charakterystycznych, np. struktury skóry czy przebarwień na powierzchni.
Wytworzenie ucha jest procesem bardzo złożonym, a szereg działań technologicznych, m.in. skanowanie twarzy, modelowanie, barwienie w celu odwzorowania koloru skóry, odbywa się przy czynnym udziale pacjenta. W efekcie tych działań zostaje wykonanie elastyczne odwzorowanie tkanek co skutkuje, że epiteza wygląda realistycznie co pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu oraz poprawę jakości życia. Mocowanie odbywa się na dwa sposoby: magnes podskórny lub podklejenie specjalistycznym klejem. Proteza z ciałem jest zintegrowana w taki sposób, że wygląda jak własna skóra.

Epitezy przeznaczone są dla pacjentów, u których nie ma możliwości chirurgicznej rekonstrukcji tkanek. Z uwagi na fakt, iż uzupełnienia te charakteryzują się wysokim realizmem odtworzenia struktury anatomicznej oraz wytwarzane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, pozwalają na przywrócenie naturalnego wyglądu oraz poprawę jakości życia.

Gabriela Kamińska jest jedyną osobą w Polsce wykonującą miękkie elastyczne epitezy ucha, które wykonywane są indywidualnie według preferencji pacjenta jak również zgodne z kolorystyką ciała.

Na życzenie pacjenta jest możliwość wykonania wizualizacji, aby pacjent mógł zobaczyć jak będzie wyglądała epiteza.
Chcesz skorzystać z usługi protezy ciała?
Zastanawiasz się od czego zacząć?
Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że przed planowaną operacją zalecane jest pobranie wycisku części ciała, która ma być resekowana. Pozwala to na wierne odwzorowanie zrekonstruowanej części jak również wykonanie protezy. W przypadku, kiedy jednak nie został pobrany wcześniej wycisk, my wychodzimy naprzeciw i wykonujemy projekt wraz z wizualizacją.

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość z opisem Twojego przypadku

Tel.: +48 660 622 661   Mail: centrumprotezciala@gmail.com

Umów się na wizytę konsultacyjną, w tracie której pobrany zostanie wycisk.
Procedura pracy nad Twoją protezą to maksymalnie 14 dni. Tylko 2 tygodnie dzieli Cię od przymierzenia i odebrania gotowej protezy.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram