ul. Bytomska 14,  42-600 Tarnowskie Góry
+48 660 622 661
centrumprotezciala@gmail.com
Ogólnopolskie Centrum Protetyki Ciała
jesteśmy po to by odbudować realistycznie to co zabrała choroba.
OCPC pomaga pacjentom w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Czasem choroba zostawia stały ślad na naszym ciele. Tak właśnie dzieje się w przypadku nowotworu żuchwy, piersi, twarzy. Kiedy lekarze nie mogą odbudować z własnych tkanek ciała brakującego elementy wtedy wkracza protetyka ciała.
Skontaktuj się z nami!
Protezy piersi i sutka
Mastektomia to dla kobiety ogromna trauma oraz duży dyskomfort psychiczny. Często wywołuje stres, depresję, uczucie wstydu przed partnerem. Zarówno piersi jak i sutki to atrybut kobiet, powód do dumy i poczucia atrakcyjności. Po mastektomii pacjentka może mieć poważne trudności z zaakceptowaniem swojego nowego wyglądu i samej siebie. Kobieta, która straci piersi lub sutki, często spostrzega to jako utratę swojej kobiecości. 

Ogólnopolskie centrum protetyki powstało z myślą także o Amazonkach. Wykonujemy realistyczne protezy piersi i sutków. Decyzja o rekonstrukcji protetycznej piersi zostaje podjęta w momencie, kiedy zostały wyczerpane wszelkie ścieżki rekonstrukcji z własnych tkanek. Czasem pacjentka nie może zostać zakwalifikowana do odbudowy z własnych tkanek. 

Niejednokrotnie pacjentka podczas choroby nie zwraca uwagi na sam fakt odbudowy przeszłej piersi po rekonstrukcji a bardziej skupia się na samej chorobie.
Ważną kwestią jest skan pacjentki przed mastektomią tak aby jak najbardziej odwzorować utraconą pierś.

Pacjentka powinna zostać zeskanowana przed zabiegiem usunięcia piersi. Skan taki będzie pomocny w przypadku kiedy nie będzie możliwości odbudowy implantu z tkanek własnych.

Mocowanie protez piersi odbywa się na dwa sposoby: magnes podskórny lub podklejenie specjalistycznym klejem. Proteza jest z ciałem zintegrowana w taki sposób, że wygląda jak własna skóra.
Pamiętajmy o najważniejszym, do każdej pacjentki podchodzi się indywidualnie. Każda kobieta ma inny problem i inny rodzaj odbudowy.

Chcesz skorzystać z usługi protezy ciała?
Zastanawiasz się od czego zacząć?
Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że przed planowaną operacją zalecane jest pobranie wycisku części ciała, która ma być resekowana. Pozwala to na wierne odwzorowanie zrekonstruowanej części jak również wykonanie protezy. W przypadku, kiedy jednak nie został pobrany wcześniej wycisk, my wychodzimy naprzeciw i wykonujemy projekt wraz z wizualizacją.

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość z opisem Twojego przypadku

Tel.: +48 660 622 661   Mail: centrumprotezciala@gmail.com

Umów się na wizytę konsultacyjną, w tracie której pobrany zostanie wycisk.
Procedura pracy nad Twoją protezą to maksymalnie 14 dni. Tylko 2 tygodnie dzieli Cię od przymierzenia i odebrania gotowej protezy.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram