ul. Bytomska 14,  42-600 Tarnowskie Góry
+48 660 622 661
centrumprotezciala@gmail.com
Ogólnopolskie Centrum Protetyki Ciała
jesteśmy po to by odbudować realistycznie to co zabrała choroba.
OCPC pomaga pacjentom w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Czasem choroba zostawia stały ślad na naszym ciele. Tak właśnie dzieje się w przypadku nowotworu żuchwy, piersi, twarzy. Kiedy lekarze nie mogą odbudować z własnych tkanek ciała brakującego elementy wtedy wkracza protetyka ciała.
Skontaktuj się z nami!
Protezy nosa
Decyzja o rekonstrukcji protetycznej zostaje podjęta w momencie kiedy zostały wyczerpane wszelkie ścieżki rekonstrukcji , gdyż pacjent nie może zostać zakwalifikowana do odbudowy z własnych tkanek i jedynym rozwiązaniem jest wykonanie epitezy indywidualizowanej. 

Każda proteza jest starannie przygotowywana, ze szczególnym zwróceniem uwagi na estetyczną równowagę i symetrię. Poprzez rekonstrukcję utraconych części ciała pozwala pomóc pacjentom, którzy nie mieli do tej pory realnej szansy na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dysfunkcje spowodowane utratą lub deformacją części twarzy w wyniku wad wrodzonych, urazów lub chorób, również nowotworowych, wywołują u pacjentów ogromny dyskomfort oraz prowadzą do znacznego obniżenia jakości życia i poczucia własnej wartości. Dzięki połączeniu wiedzy medycznej oraz umiejętności technicznych i artystycznych z zaawansowaną technologią istnieje możliwość zaopatrzenia tych osób w estetyczne i realistyczne protezy części twarzy – epitezy.
Wytworzenie nosa jest procesem bardzo złożonym, a szereg działań technologicznych, m.in. skanowanie twarzy, modelowanie, barwienie w celu odwzorowania koloru skóry, odbywa się przy czynnym udziale pacjenta. W efekcie tych działań zostaje wykonanie elastyczne odwzorowanie tkanek co skutkuje, że epiteza wygląda realistycznie co pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu oraz poprawę jakości życia. Mocowanie odbywa się na dwa sposoby : magnes podskórny lub podklejenie specjalistycznym klejem. Proteza z ciałem jest zintegrowana w taki sposób, że wygląda jak własna skóra.

Gabriela Kamińska jest jedyną osobą w Polsce wykonującą miękkie elastyczne epitezy ucha, które wykonywane są indywidualnie według preferencji pacjenta jak również zgodne z kolorystyką ciała.

Na życzenie pacjenta jest możliwość wykonania wizualizacji, aby pacjent mógł zobaczyć jak będzie wyglądała epiteza.

Chcesz skorzystać z usługi protezy ciała?
Zastanawiasz się od czego zacząć?
Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że przed planowaną operacją zalecane jest pobranie wycisku części ciała, która ma być resekowana. Pozwala to na wierne odwzorowanie zrekonstruowanej części jak również wykonanie protezy. W przypadku, kiedy jednak nie został pobrany wcześniej wycisk, my wychodzimy naprzeciw i wykonujemy projekt wraz z wizualizacją.

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość z opisem Twojego przypadku

Tel.: +48 660 622 661   Mail: centrumprotezciala@gmail.com

Umów się na wizytę konsultacyjną, w tracie której pobrany zostanie wycisk.
Procedura pracy nad Twoją protezą to maksymalnie 14 dni. Tylko 2 tygodnie dzieli Cię od przymierzenia i odebrania gotowej protezy.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram