ul. Bytomska 14,  42-600 Tarnowskie Góry
+48 660 622 661
centrumprotezciala@gmail.com
Ogólnopolskie Centrum Protetyki Ciała
jesteśmy po to by odbudować realistycznie to co zabrała choroba.
OCPC pomaga pacjentom w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Czasem choroba zostawia stały ślad na naszym ciele. Tak właśnie dzieje się w przypadku nowotworu żuchwy, piersi, twarzy. Kiedy lekarze nie mogą odbudować z własnych tkanek ciała brakującego elementy wtedy wkracza protetyka ciała.
Skontaktuj się z nami!
O nas
Ogólnopolskie Centrum Protetyki Ciała zajmuje się   wytwarzaniem elestycznych protez ciała.

Choroby cywilizacyjne oraz onkologiczne doprowadzają do tego, że niektórzy pacjenci nie mogą mieć odbudowanych ubytków ciała z naturalnych tkanek. Niejednokrotnie wypadki lub tragiczne zdarzenia losowe powodują traumę u pacjentów a utracona część ciała zastępowana jest protezą która dostępna jest na rynku w danym momencie.

Od 2014 roku aktywnie pracuję nad nowymi rozwiązaniami przy odbudowach utraconych części ciała.

Miałam okazję wykonywać utracone elementy twarzy takie jak nos, ucho, policzek. Są to bardzo wymagające prace gdyż mimika twarzy wymusza niejednokrotnie idealne dopasowanie protezy. W swoją pracę wkładam serce. Uważam, że każdy zasługuje na godne życie. Krzywda jaką napotkali pacjenci z ubytkami części ciała jest nie do opisania. Dlatego też postanowiłam stworzyć protezy, które w najbardziej realistyczny sposób odwzorowują ludźkie ciało.

Moje prace wykonywane są z bardzo dużą dokłdaności z wykorzystanem metod cyfryzacji.
Realistyczne protezy poprawiają jakość życia.

Moja praca polega na przywróceniu prawidłowego wyglądu pacjenta tak, aby mógł on  funkcjonować w społeczeństwie, nie wyróżniając się znacząco. Takie odtworzenie protetyki twarzy, protetyki ręki, nogi, protetyki oka,  nosa i ucha  poprawnie  wpływa na stan psychiczny pacjenta, a zwłaszcza na poczucie własnej wartości. 

Moim celem jest wdrożenie najbardziej zaawansowanych technik. Pacjent uczestniczy w projektowaniu elementu odtwarzanego na etapie cyfrowej obróbki.

Proteza ciała jest dopasowana kolorystycznie do koloru skóry pacjenta tak aby jak najbardziej odwzorowywała kolor tkanek pacjenta. Moje prace wykonywane są z wykorzystaniem nowych technologii cyfrowych.

Skan ciała pacjenta- w przypadku braku np. nogi skanujemy nogę, która jest tak aby odwzorować każdy szczegół protezy nogi.
Śmiało mogę pochwalić się, że jestem pionierem w wykonaniu skóry na protezę nogi.

Gabriela Kamińska
Chcesz skorzystać z usługi protezy ciała?
Zastanawiasz się od czego zacząć?
Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że przed planowaną operacją zalecane jest pobranie wycisku części ciała, która ma być resekowana. Pozwala to na wierne odwzorowanie zrekonstruowanej części jak również wykonanie protezy. W przypadku, kiedy jednak nie został pobrany wcześniej wycisk, my wychodzimy naprzeciw i wykonujemy projekt wraz z wizualizacją.

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość z opisem Twojego przypadku

Tel.: +48 660 622 661   Mail: centrumprotezciala@gmail.com

Umów się na wizytę konsultacyjną, w tracie której pobrany zostanie wycisk.
Procedura pracy nad Twoją protezą to maksymalnie 14 dni. Tylko 2 tygodnie dzieli Cię od przymierzenia i odebrania gotowej protezy.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram